Vegacom vstupuje do oblasti instalací slaboproudých systémů pro kanceláře

V srpnu 2017 technici Vegacomu nainstalovali a oživili v nových kancelářích banky ICBC systémy EZS, CCTV, ACS a AP pro WiFi. Vegacom tak rozšířil svou působnost z instalací technologií pro telekomunikační operátory o další segment činností.

Všechny řídící jednotky kamerového systému (CCTV), přístupového systému (ACS) a ústředny elektronického zabezpečovacího systému (EZS) včetně switche jsou umístěny v serverovně, kde jsou napojeny na vnitřní síť banky ICBC, zejm. z důvodů vzdáleného dohledu.

EZS zajišťuje bezpečnost na principech monitoring pláště střeženého prostoru, kde pomocí magnetických čidel hlídá otevření dveří a dále samotný prostor pohybovými PIR detektory. Střežené prostory jsou rozděleny do zón pro možnost střežení částí objektu. Kamery v rozlišení Turbo HD v provedení „mini dome“ s motorickým zoomem monitorují důležitá místa jako např. vstup do prostor banky a obraz z kamer je nahráván na NVR recorder s dlouhodobým záznamem 16TB a zároveň přenášen po vnitřní síti ICBC. Při umístění IP čteček ACS museli technici vyřešit úkol jak umístit zařízení na skleněnou stěnu. Přístupové body (AP) umožňující kvalitní pokrytí prostor banky signálem WiFi jsou umístěny za podhledem, aby esteticky nerušily.

Vegacom nainstaloval a oživil všechny popsané systémy v bance ICBC během několika dní.