Časté dotazy k výběrovému řízení:

Odpovědi na témata, která zajímají uchazeče o zaměstnání ve Vegacomu.

 

Jakým způsobem se mohu přihlásit do výběrového řízení na nabízené pracovní místo?

 • Nejrychlejším a nejjednodušším způsobem, jak se ucházet o dané pracovní místo, je přihlášení přes On-line dotazník. Odkaz na dotazník naleznete vždy pod popisem nabízené pracovní pozice. V dotazníku budete požádáni o vyplnění kontaktních údajů a vložení Vašeho životopisu, případně budete moci vložit i další přílohy (motivační dopis, reference apod.) nebo odkaz a profil na LinkedIN.

Mohu poslat svůj životopis, i když mě žádná z aktuálně nabízených pozic nezajímá a měl/a bych zájem ve společnosti pracovat?

 • Ano, v tomto případě zašlete Váš životopis na adresu nabor@vegacom.cz. Váš životopis bude zařazen do naší databáze a předán personalistovi zodpovědnému za nábor nových zaměstnanců. Usilujeme o získání těch nejlepších specialistů na našem trhu, proto nás potěší Váš zájem a budeme Vás kontaktovat, pokud bude vhodná pozice otevřena.

Budete žádat o reference mého současného/bývalého zaměstnavatele?

 • V okamžiku, kdy budete odpovídat na inzerát, není nutné uvádět kontakty na Vašeho současného/bývalého zaměstnavatele. V případě, že postoupíte do užšího kola výběru, můžete být požádání o uvedení kontaktní osoby za účelem poskytnutí referencí.

Jak dlouho budu čekat na odpověď od zaslání mého životopisu a jak dlouho trvá výběrové řízení u Vaší společnosti?

 • Ihned po odeslání Vašeho životopisu získáte automatickou odpověď o přijetí Vašeho vyplněného On-line formuláře do systému. Během 2-5 dnů obdržíte informace ohledně dalšího postupu (platí pouze v případě, že reagujete na některou z aktuálně otevřených pozic). Osobní pohovor s HR specialistkou a odpovědným nadřízeným obsazované pozice probíhá v rozmezí 1-2 týdnů. Veškeré uvedené lhůty se však mohou lišit v závislosti na obsazované pozici.

Jakým způsobem probíhá přijímací pohovor?

 • Výběrové řízení probíhá většinou ve dvou kolech. Po výběru vhodných životopisů jsou vybraní kandidáti pozváni na osobní pohovor. Při pohovoru je přítomen HR specialista a nadřízený budoucího pracovníka. Vlastní pohovor trvá 30 – 60 minut. Po vyhodnocení prvního kola pohovoru můžete být pozváni na další schůzku či požádáni o reference. Obvyklá doba k pozvání na první schůzku a účasti na dalších kolech výběrového řízení je 2 – 5 dní.

Kde probíhá přijímací pohovor?

 • Pokud není stanoveno jinak, probíhá osobní pohovor na adrese sídla naší společnosti. Centrála společnosti Vegacom, a.s., Novodvorská 1010/14, Praha 4.  Odkaz a mapu je zde.

Jakým způsobem se dozvím výsledky výběrového řízení?

 • Výsledky výběrového řízení Vám sdělíme telefonicky nebo e-mailem nejpozději do 5ti dnů od Vaší účasti na výběrovém pohovoru, pokud nebude na pohovoru dohodnuto jinak. Pokud výsledek nebude v rámci této doby znám, budeme Vás informovat o dalším postupu. Do 7 dnů od ukončení výběrového řízení pak dostanou zprávu všichni uchazeči, včetně těch, kteří nebyli vybráni k osobnímu pohovoru.

Jak jsou zajištěna moje osobní data?

 • Všechna Vaše osobní data jsou zajištěna proti zneužití podle zákona 101/2000 Sb. o ochraně osobních údajů. Vaše data jsou uchována v naší databázi životopisů po dobu jednoho roku. Po uplynutí této doby budou Vaše osobní údaje z databáze smazány, případně budete požádáni o prodloužení souhlasu s uchováním Vašich dat o další rok.

Kdo bude mít přístup k mému životopisu a ostatním materiálům?

 • Veškeré Vaše materiály považujeme za přísně důvěrné. Přístup k nim mají pouze zaměstnanci personálního oddělení, manažeři oddělení, kterého se obsazovaná volná pozice týká, a příslušný člen vedení společnosti.

Jaké cizí jazyky musím ovládat, pokud chci pracovat ve společnosti Vegacom, a.s.?

 • V naší společnosti není potřeba znalost cizích jazyků.

Je možné se časem vypracovat i na jiné místo, než na které jsem byl přijat?

 • Vegacom si vychovává své specialisty a budoucí manažery. Mnoho našich kolegů, kteří nastoupili na juniorní pozici, dnes vedou tým, případně řídí složité projekty napříč společností. Mezi naše benefity patří i podpora vzdělávání při zaměstnání. V některých profesích musíte být odborníkem na danou problematiku, ale často Váš postup a růst záleží zejména na Vašich schopnostech, chuti a píli.

 

 

Pojďte s Vegacomem tvořit budoucnost!